Nadmorskie miasta i południowe Maroko - 8 dni

W ciągu 8 dni będziemy odkrywać wybrzeże Atlantyku, Essaouira, pozornie niekończące się plaże, formacje skalne o różnych odcieniach, produkcje oleju arganowego, urzekającą dolinę Ameln, Taroudant - suk z jego upojnymi zapachami i kolorami oraz fascynującą atmosferę Marrakeszu.

  • Ocean Atlantycki
  • Rozległe plaże
  • Kolory Antyatlas
  • Dolina Ameln
  • Marrakesh

Dzień 1: Marrakesz

Spotkanie na lotnisku, transfer do Hotelu

Dzień 2: Marakesz - Essaouira

Po śniadaniu wyjazd do nadmorskiej miejscowości Essaouira, gdzie spędzimy dzień na odpoczynku, plażowaniu i pływaniu. Następnie , zwiedzanie fortyfikacji starego miasta z jego portugalską, francuską i Berberyjską architekturą, gdzie można zanurzyć się w atmosferze białych i niebieskich budynków, spokojnych placów, przytulnych kawiarni, wielu rzemieślników i pyszne, świeżo złowione ryby. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3: Essaoura – Agadir

Zwiedzanie plaży Sidi Kaouki oraz Taghazout. Wieczorem można zaczerpnąć powietrza z Atlantyku na plaży w Agadirze. Kolacja i nocleg w Hotelu.

Dzień 4: Agadir - Sidi Ifni

Po śniadaniu pozostawiamy Sidi Ifni i jedziemy przez miejscowość Tiznit. Odwiedzimy białą plażę i miasteczko Sidi Ifni. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5: Sidi Ifni - Tafraoute

W Antyatlas, zwiedzanie miasta G'limime i Tafraoute, wieś słynie z drzewa migdałowego , oleju arganowego i tradycyjnych marokańskich kapci (babouches kapcie). Czarująca wieś położona w dolinie niedaleko Ameln Tafraoute jest idealnym miejscem na spacery .

Dzień 6: Tafraoute - Taroudant

Po śniadaniu wyjazd do Taroudant poprzez Chtouka Ait Baha. W Taroudant, zwiedzanie mediny, murów obronnych i targowiska pełnego kolorów i zapachów. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 7: Taroudant – Marrakesh

Przekraczanie Test w górach Atlasu Wysokiego, zwiedzanie typowej wioski Berberów z Tinml z meczetem, a następnie powrót do Marakeszu: historyczna wizyta czerwonego miasta, zwiedzanie ogrodów Menara, Minaretu słynnego meczetu Koutoubia, grobowców królów Saadytów i pałac Bahia. Po obiedzie w hotelu, zwiedzanie murów obronnych, ogrodów Agdal , centralnej dzielnicy Gueliz, Medina, targowiska i słynnego placu Dżamaa al-Fina. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 8: Marrakesz

Transfer na lotnisko w zależności od planowanej godziny wolotu.